به منظور راحتی کار مراجعین، رژیم از طریق واتس اپ ارسال می شود. قبل از هرنوع واریزی حتما اول بین 12 تا 3 ظهر با مطب تماس بگیرید. شماره های مطب 22750414 و 22750449 می باشد. هیچگونه پیامی خوانده نمی شود و فقط باید با شماره های اصلی مظب تماس بگیرید

 

 شماره واتس اپ مطب ۰۹۳۰۸۰۵۶۴۶۷ می باشد.

شماره کارت: 6393461010110555 بانک سینا بنام رضا راست منش و عکس فیش ارسالی را بعد از راهنمایی گرفتن از خانم منشی باید به همین شماره واتس اپ کنید.

هیچگونه پیامی خوانده نمی شود و فقط باید با شماره های اصلی مظب تماس بگیرید

 

آيا مي دانستيد؟

بهترين فاصله زماني بين وعده هاي غذايي براي كاهش وزن چيست؟

بهترين فاصله زماني بين وعده هاي غذايي براي كاهش وزن چيست؟

به قلم دكتر رضا راست منش، دكتراي تخصصي تغذيه و رژيم درماني شام اول وقت بسيار بهتر از ناهار خوردن است. عموما افراد خلاف اين را شنيده اند كه شام خوردن بد است. البته كه شام سنگيني كه آخر شب خورده شود براي بدن مضر است،چون مطابق قانون اول ترموديناميك انرژي نه خود به خود به وجود مي آيد و نه از بين مي رود بلكه از شكلي به شكل ديگر تبديل مي شود و غذاي بيشتر از حدي كه بدن قابليت و توان سوزاندن آن را نداشته باشد اگر شب دير وقت خورده شود به ناچار به چربي تبديل مي شود. ولي اگر شام اول وقت خورده شود بسيار بهتر از ناهار خوردن است

اهميت دمنوش هاي گياهي در كنترل و درمان چاقي چيست؟

اهميت دمنوش هاي گياهي در كنترل و درمان چاقي چيست؟

به قلم دكتر رضا راست منش، دكتراي تخصصي تغذيه و رژيم درماني يكي از دلايل چاقي، ‌افزايش باكتري هاي باكتروئيدتس روده نسبت به باكتري هاي فيرميكوتس روده است. از آنجاييكه برخي تركيبات فرموله شده گياهان بومي ايران به صورت دمكرده مي توانند در مدت زمان كوتاه از طريق بهبود تعادل جمعيت باكتري هاي فيرميكوتس باعث تسريع شگفت آور در بهبود روند كاهش وزن شوند،‌ مي توان از دمكرده اين گياهان به طور بسيار موثري براي كنترل چاقي استفاده كرد.

آينده علم پيكرتراشي با رژيم چگونه است؟

آينده علم پيكرتراشي با رژيم چگونه است؟

به قلم دكتر رضا راست منش، دكتراي تخصصي تغذيه و رژيم درماني من شخصا به آینده این علم خوش بین هستم و طی چندین سال کار و مطالعه حرفه ای تلاش و تمرکزم را به شناسایی این روابط معطوف كرده ام و آرزو دارم روزي بتوان از علوم جديد برای رسیدن به بهترین طراحی رژیم غذایی استفاده كرد.

چگونه از شلي پوستم در هنگام كاهش وزن جلوگيري كنم؟

چگونه از شلي پوستم در هنگام كاهش وزن جلوگيري كنم؟

به قلم دكتر رضا راست منش، دكتراي تخصصي تغذيه و رژيم درماني بهترين چاره كار، پيشگيري است. صفات به صورت ژنتيكي به ارث مي رسند و اگر نوع چربي بدن فردي از نوع چربي زيرجلدي است و شلي پوست قبلا در يكي از بستگان پدري يا مادري يا خواهر و برادر ديده شده، طبيعتا احتمال زيادي وجود دارد كه اين مساله در همان فرد هم ديده شود. پس بهترين كار، اقدام به موقع براي كاهش وزن قبل از چاقي شديد است. و اگر فرد ديگر چاق شده و كار از كار گذشته، طبيعتا اجراي رژيم هاي علمي و ورزش زير نظر متخصصين مربوطه، عقلا و منطقا بسيار بهتر از اقدام خودسرانه براي كاهش وزن است.

چرا سايز كم مي كنم ولي وزنم كم نمي شود؟

چرا سايز كم مي كنم ولي وزنم كم نمي شود؟

به قلم دكتر رضا راست منش، دكتراي تخصصي تغذيه و رژيم درماني سه نكته اساسي را بايد در نظر بگيريم: از نظر فيزيكي بافت چربي، چگالي بسيار پاييني دارد، يعني مثل بادكنك وزن بسيار كمي دارد ولي حجم زيادي اشغال مي كند. دوم اينكه، عضله چگالي بالايي دارد يعني نسبت به بافت چربي خيلي متراكم تر و كم حجم تر است؛ ولي از چربي خيلي سنگين تر است. سوم اينكه از نظر تقدم و تاخر زماني، اولويت بدن اين است كه وقتي با كم خوري مواجه مي شود، اول بافت چربي اش را كه برايش زايد محسوب مي شود، بسوزاند و در مرحله مياني و آخري، عضلات را بسوزاند.

چرا چاقي شكمي دارم؟

چرا چاقي شكمي دارم؟

به قلم دكتر رضا راست منش، دكتراي تخصصي تغذيه و رژيم درماني از نظر علم فيزيك، قانون اول ترموديناميك به ما مي گويد انرژي نه خود به خود به وجود مي آيد و نه از بين مي رود، بلكه از يك شكل به شكل ديگر تبديل مي شود. وقتي غذاي مازاد بر نياز بدن مصرف مي كنيم بدن راهي جز تبديل آن به چربي ندارد. وقتي وعده صبحانه نمي خوريم يا با تصور اينكه مي خواهيم وزن كم كنيم، شام نمي خوريم ولي در عوض، نهار سنگيني به جاي آن مي خوريم؛ بدن راهي به جز استفاده از بخشي از عضلات بدن مخصوصا سرشانه ها براي تامين انرژي ندارد و نتيجه اين مي شود كه عضلات سرشانه تحليل مي رود ولي در مرحله بعد، چاقي شكمي به وجود مي آيد.